Päivitys 29.6.24 18:42

Finaalit lauantaina 1.7.23

Leidit Fun 40+
Leidit Golden 50+
Nallet 65+
Virtuoosit 70+

Lauantai 29.7.24

OTB 2024 Leidit Fun 40+:  
La 29.6.SA-lohko:Sali:Tulos:
9:00FunWeakset – SenioritasLyseo16-62
9:50FunLAs Wellmades – KissemmeeLyseo26-78
13:10FunWeakset – JarruketjuLiik. halli 246-28
13:10FunSenioritas – LAs WellmadesLyseo42-31
14:50FunJarruketju – KissemmeeLiik. halli 219-91
     
La 29.6.SB-lohko:Sali:Tulos:
10:40FunPolis Comeback-Malmi UtdLyseo21-57
11:30FunBody Circles Täyd.KultajunaLyseo44-25
14:50FunBody Circles-Polis ComebackLyseo62-12
15:40FunTäyd.Kultajuna-Malmi UtdLyseo31-63
     
La 29.6.SFinaali:Sali:Tulos:
17:20FunA1 Kissemmee – B1 Body CirclesLiik. halli 1
     
OTB 2024 Leidit Golden 50+:  
La 29.6.SA-lohko:Sali:Tulos:
9:00GoldenSaimaan Mimmit – TiksAllitLiik. halli 247-26
9:50GoldenPePa – eOTBLiik. halli 240-39
12:20GoldenKorisorjat – Saimaan MimmitLiik. halli 2

29-60

12:20GoldenTiksAllit – PePaLyseo29-30
14:00GoldeneOTB – KorisorjatLiik. halli 253-29
     
La 29.6.SB-lohko:Sali:Tulos:
10:40GoldenHurja Tempo – LA YxLiik. halli 243-32
11:30GoldenTäydelliset Naiset-Kadetit 84Liik. halli 235-27
14:00GoldenLA Yx – Täydelliset Naiset SRK23-27
14:00GoldenKadetit 84 – Hurja TempoLyseo30-40
     
La 29.6.SFinaali:Sali:Tulos:
16:30GoldenA1 PePa – B1 Hurja TempoLiik. halli 233-26
     
OTB 2024 Super 35+  
La 29.6.SPuolivälierät:Sali:Tulos:
11:30SNaprut – Potku & TykkiMertala51-36
11:30SJaKaRi – KaspalakitNojanmaa31-41
     
La 29.6.SVälierät:Sali:Tulos:
15:40SA1 Naprut – A4 JaKaRiMertala58-48
16:30SA2 Kaspalakit – A3 Potku & TykkiMertala66-56
     
OTB 2024 Haastajat 35+  
La 29.6.SPuolivälierät:Sali:Tulos:
12:20SA2 Iso 3 – B3 Joe`s MouthNojanmaa48-63
12:20SB2 Ketterimmät – A3 KakkoskoriMertala59-64
     
La 29.6.SVälierät:Sali:Tulos:
16:30SB1 Sentteriosasto – Joe`s Mouth A2/B3Nojanmaa48-44
17:20SA1 Hukat – Kakkoskori B2/A3Mertala46-41
     
OTB 2024 Esikuvat 40+  
La 29.6.SA- lohkoSali:Tulos:
9:00ETTC -40 – PorispedetNojanmaa28-50
9:50ERäppäkäpälät – KetterämmätNojanmaa84-33
13:10ERäppäkäpälät -Team ObelixNojanmaa49-39
14:00EPorispedet – KetterämmätNojanmaa60-59
15:40ETeam Obelix -TTC – 40Nojanmaa42-18
     
La 29.6.SB- lohko:Sali:Tulos:
9:00EKukot – Kongon PojanpojatMertala33-44
9:50EIlmiliekki – Pirkkala JuniorsMertala46-45
13:10EKongon PojanPojat -Pirkkala Jun.Mertala29-51
14:00EKukot – IlmiliekkiMertala50-43
     
OTB 2023 Konkarit 45+  
La 29.6.SA- lohkoSali:Tulos:
9:00KSekoLaKo – Namika 79Talvisalo56-5(7)
10:40KNuijamiehet – YkköskoriMertala33-52
14:00KKuhat – SekoLaKoLiik. halli 163-39
14:50KNuijamiehet – Namika 79Talvisalo49-42
16:30KYkköskori – KuhatLiik. halli 153-31
     
La 29.6.SB- lohkoSali:Tulos:
9:50KNaurulokit – Parrun PojatTalvisalo0-40 lv
10:40KBearhill Buddies – LinkkiNojanmaa50-67
14:00KParrun Pojat – Bearhill BuddiesTalvisalo
14:50KTorppa – NaurulokitLiik. halli 173-42
17:20KLinkki – TorppaTalvisalo58-33
     
OTB 2024 Legendat 50+:  
La 29.6.SA-lohko:Sali:Tulos:
9:00I Onnelan Pojat- Kuulan PojatLiik. halli 137-66
9:50I Pirkkala Leg. – MM -86Liik. halli 148-22
     
La 29.6.SPuolivälierätSali:Tulos:
12:20I A2 Onnelan Poja– B3 KorimattilaLiik. halli 138-35
12:20I B2 Kongon Papat– Pirkkala Legends A3Talvisalo42-35
     
La 29.6.SVälierät:Sali:Tulos:
14:50I A1 Kuulan Pojat – B2 Kongon PapatNojanmaa46-31
14:50I B1 Kymenr. P-ässät– A2 Onnelan PojatMertala42-45
     
OTB 2024 Ikonit 55+  
La 29.6.SA-lohko:Sali:Tulos:
10:40I Banaaniveljet – Puuttuva LinkkiLiik. halli 125-26
11:30I Kisis -55 – Via FormaLiik. halli 152-38
     
La 29.6.SPuolivälierätSali:Tulos:
13:10I A2 Puuttuva Linkki– B3 KetterätLiik. halli 131-30
13:10I B2 Abilar Hunks–A3 Via FormaTalvisalo26-42
     
La 29.6.SVälierät:Sali:Tulos:
15:40I A1 Kisis 55+ – A3 Via FormaLiik. halli 167-54
15:40I B1 BC Bibca– A2 Puuttuva LinkkiTalvisalo49-23
     
OTB 2024 Great Old Man 60+:  
La 29.6.SA- lohko:Sali:Tulos:
10:40OBC Bibca 60 – VapinatTalvisalo27-51
11:30OPirkkala Seniors – Seniors ClubTalvisalo37-35
15:40OVapinat – Seniors ClubSRK64-23
16:30OBC Bibca 60 – Pirkkala SeniorsLyseo34-29
     
La 29.6.SB- lohko:Sali:Tulos:
10:40OKFUM 60 – TTC 60SRK45-32
11:30ONouseva Jorma – GoGoSRK52-27
16:30OTTC 60 – GoGoSRK30-35
16:30ONouseva Jorma – KFUM 60Talvisalo38-33
     
OTB 2024 Nallet 65+:  
La 29.6.SNallet 65+:Sali:Tulos:
9:00NKFUM 65 – Kisis 65SRK12-36
9:50NPertsan Kilut 65 – HNMKY 68SRK41-20
13:10NKisis -65 – KelohalotSRK37-32
14:50NHNMKY 68 – KFUM 65SRK24-36
15:40NKelohalot – Pertsan Kilut 65Liik. halli 234-41
     
OTB 2024 Virtuoosit 70+:  
La 29.6.SVirtuoosit 70+:Sali:Tulos:
12:20VTaNMKY – Pertsan KilutSRK19-46
17:20VPertsan Kilut 70 – Kisis 70Liik. halli 235-40